یکصد و نهمین جلسه

پیرو دعوتنامه شماره ی 158085/60 مورخ 19/7/1394 ، یکصد و نهمین جلسه هیات عالی نظارت بر سازمانهای صنفی کشور در روز یکشنبه مورخ 26/7/1394 رأس ساعت 10 صبح با حضور اعضا در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل گردید.

پس از قرائت دستور جلسه توسط قائم مقام محترم وزیر و معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت موارد ذیل بررسی و به تصویب رسید :

  1. مبانی شمول قانون نظام صنفی بر فعالیت کانونهای تبلیغاتی، (ماده 2 و تبصره آن و ماده 91) همچنین مبانی مورد استناد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (بندهای (6) و (22) ماده (2) قانون تاسیس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آیین نامه اجرایی تاسیس و نظارت بر نحوه کار و فعالیت کانونهای آگهی و تبلیغاتی مصوب سال 1358 شورای انقلاب)، مطرح و پس از بحث و بررسی پیرامون موارد یادشده و استماع بیانات جناب آقای انتظامیمعاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نهایت ضمن تاکید بر شمول قانون نظام صنفی بر فعالیت کانونها و دفاتر مذکور مقرر شد دفاتر و کانونهای تبلیغاتی وفق ماده (91) قانون نظام صنفی پس از دریافت پروانه یا مجوز تاسیس از وزارت فرهنگو ارشاد اسلامی نسبت به دریافت پروانه کسب از اتحادیه صنف مربوطه نیز اقدام نمایند.
  2. در مورد تعیین تکلیف نحوه صدور پروانه کسب برای واحدهای مورد اختلاف با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با توجه به مفاد تبصره ماده (2) و همچنین (91) قانون نظام صنفی مقرر گردید، درخصوص قابلیت تسری مبانی قانونی مورد استناد آن سازمان (موضوع بند (18) ماده (2) قانون وظایف و اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) و مواد (7 و 8) قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی و تبصره های (11 الی 15) آن بعنوان قانون خاصاز اداره کل قوانین و مقررات مجلس شورای اسلامی استعلام و نتیجه در جلسه آتی هیات عالی نظارت مطرح و اتخاذ تصمیم گردد.


اعضای حاضر در یکصدونهمین جلسه هیات عالی نظارت:

محمدرضا نعمت زادهوزیر صنعت، معدن و تجارت  (رییس هیات عالی نظارت)علی جنتیوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
عبدالرضا رحمانی فضلیوزیر کشورسیدحسن قاضی زاده هاشمیوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
مصطفی پورمحمدیوزیر دادگستریعلی طیب نیاوزیر امور اقتصادی و دارایی
غلامرضا بصیری پوررییس شورای عالی استانهاسرتیپ پاسدار حسین اشتریفرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
محسن جلال پوررییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایرانماشاءاله عظیمیدبیرکل اتاق تعاون ایران
سرهنگ محمدابراهیم کریمینماینده بسیج اصناف کشورعلی فاضلیرییس اتاق اصناف ایران
جلال الدین محمد شکریهنایب رییس اول اتاق اصناف ایرانسید محمود هاشمینایب رییس دوم اتاق اصناف ایران
محمدعلی صدیقی علاءخزانه دار اتاق اصناف ایرانمجتبی صفاییدبیر اتاق اصناف ایران
سعید ممبینیعضو هیات رییسه اتاق اصناف ایرانعلی یزدانیعضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران
غلامحسین شیرینماینده ناظر مجلس شورای اسلامیامید کریمیاننماینده ناظر مجلس شورای اسلامی